کفکش پنتاکس

کفکش پنتاکس یکی از انواع پمپ های تولیدی شرکت تولیدی صنعتی Pentax  ایتالیا برای تخلیه آب زلال، آبهای آلوده، گل و لای و لجن های موجود در حوضچه ها و استخر ها و چاله ها ی کشاورزی.

بیشترین کاربرد پمپ کفکش پنتاکس در موادر کشاورزی برای آبیاری زمین ها زراعی است و اتنقال جابجایی آب از حوضچه های آب به داخل زمین از طریق کفکش انجام می گردد.

کفکش پنتاکس

کارکرد کفکش Pentax

پمپ کفکش پنتاکس به لحاظ کارایی در دسته پمپ های سانتریفیوژی قرار می گیرد  و اساس کار آن بر پایه قانون انرژی سیال انجام می شود .

بدین صورت که همانند تمامی پمپ های سانتریفیوژی الکتروموتور موجود در پمپ از طریق چرخش شافت متصل به پمپ باعث چرخش پروانه پمپ گردیده و بدین ترتیب انرژی جنبشی سیال در پمپ افزایش می باشد و پمپ کف کش پنتاکس با افزایش انرژی جنبشی در خروجی فشار سیال را فزایش می دهد.

در نتیجه این افزایش فشار، مایعات تمیز، آلوده و یا لجن و گل لای، با فشاری زیاد در خروجی پمپاژ و خارج می گردند.

سرعت و ارتفاع پمپاژ آب در خروجی پمپ کفکش پنتاکس بستگی به سایز، قدرت، مدل پمپ و قدرت الکتروموتور تک فاز و سه فاز آن بستگی دارد اما برعکس پمپ ها شناور ، کفکش ها از نظر هد یا ارتفاع دارای محدودیت می باشند.

ارتفاع آب در خروجی پمپ کف کش پنتاکس نهایتا بین 30 تا 40 متر می رسد در حالیکه در پمپ های شناور یا Submersible  این ارتفاع تا 400 متر نیز می رسد .

البته تفاوت های زیادی بین الکتروپمپ شناور و پمپ کفکش پنتاکس وجود دارد که در مطالب بعدی به طور مشروه به آن اشاره خواهیم داشت .

انواع کفکش Pentax

شرکت پنتاکس برای کفکش های تولیدی خود مشخصات و یژگی هایی خاص قرار داده که مدل ها و ویژگی های متنوع و متفاوت از یکدیگر دارند.

به عنوان مثال برای پمپ های کفکش برای تخلیه و خروج آب از استخر و حوضچه های کوچک و آکواریوم های صنعتی پمپ کفکش پنتاکس سری DP با بدنه پلی پروپیلن تولید شده است که تا عمق نهایتا 5 متر در آب فرو  می رود.

کفکش پنتاکس dp

اما سری های DH,DX و DG برای مصارف پمپاژ آب های تمیز و با بدنه ای چدن و پروانه چدنی یا بدنه ای از استیل تولید شده اند و دارای قدرت هد و دبی بالاتر به نسبت سری Pentax DP  هستند.

البته که این  پمپ ها به دلیل مقاومت بالاتر و جنس بدنه قدرت غوطه وری و هد بالاتری به نسبت سری DP  هستند.

اما برای انتقال و جابجایی و تخلیه لجن پمپ کفکش پنتاکس سری های DM و DV تولید شده اند که بدنه تمام چدن و پروانه چدنی بسیار مقاوم و قدرتمند دارند.

این سری پمپ کف کش پنتاکس دارای سیستم خنک کننده الکتروموتور از طریق روغن موجود در محفظه قاب موتور هستند و اصطلاحا سیستم خنک سازی روغنی دارند.

اما سری DT کفکش پنتاکس برای تخلیه گل و لای و آبهای آلوده زمین های کشاورزی و روخانه ها و پس آب های صنعتی و آب گل آلود ناشی از سیل مورد استفاده قرار می گیرند.

مشخصات و ویژگی های تمامی مدل های اشاره شده با جزئیات و مشخصات تکمیلی به همراه منوال لاتین در شاخه محصولات کف کش پنتاکس در دسترس قرار گرفته است.

فروشگاه اینترنتی توان پمپ وارد کننده مستقیم انواع پمپ کفکش پنتاکس ایتالیا با گارانتیو خدمات پس از فروش در سراسر ایران.

شماره تماس واحد فروش فروشگاه توان پمپ 33951365 آماده پاسخگویی و ارائه خدمات مشاوره ای ثبت سفارشات مشتریان گرامی می باشد.