پمپ شناور

پمپ شناور یا غوطه ور یکی از انواع پمپ آب با موتوری مهر و موم شده ای است که محل قرار گیری آن در موقعیتی نزدیک به بدنه پمپ می باشد و تمامی پکیج پمپ و الکتروموتور در مایعات غوطه ور هستند.

برترین ویژگی پمپ شناور جلوگیری از کاویتاسیون است که در زمان تفاوت ارتفاع بین پمپ و سایل همراه می باشد.

بر خلاف پمپ های جتی که در زمان کارکرد خلا ایجاد می کنند و به فشار اتمسفر متکی هستند، پمپ شناور فشار بر روی مایع را به سطح منتقل می نمایند. به عنوان مثال در زیر دریایی ها از پمپ های مایع تحت فشار در سطح استفاده می کنند تا موتو هیدرولیک بصورت محرک کار کند.

اجزاء پمپ شناور

پمپ غوطه ور پرتابل از دسته پمپ های سانتریفیوژی چند مرحله ای است که در موقعیت عمودی شروع به کار می کند و خروجی مایعات از خروجی پمپ توسط پروانه تسریع میگردد.

این انرژی از طریق قطعاتی به نام دیفیوزر که وظیفه آن ها تبدیل انرژی جنبشی به انرژی فشار است انجام می گردد که مکانیسم اصلی پمپ های جریان شعاعی و یا مختلط است.

پمپ شناور

اما عمل چرخش پمپ توسط موتور الکتریکی انجام می شود که شافت آن توسط یک جفت مکانیکی دکه در قسمت پایینی پمپ قرار گرفته به جدا کننده گاز یا حفاظ متصل می گردد. مایعات از طریق صفحات محافظ وارد پمپ شده و توسط پمپ های مرحله ای جابجا می شوند.

البته پمپ شناور بخش های دیگری مشتمل بر یاتاقان های شعاعی یا اصطلاحا بوشینگ که در طول شافت قرار گرفته اند و جریان شعاعی را پشتیبانی میکنند نیز می باشد.وجود یاتاقان رانش اختیاری انرژی های محوری ناشی از پمپ را در خود کنترل می نماید اما بیشتر این نیروها توسط همین یاتاقان ها جذ می شوند.

در تمام پمپ Submersible موجود یک پیچ فولادی وجود دارد که وظیفه آن اجازه کارکرد پمپ در انتقال آب مخلوط با شن و یا سار ناخالصی های موجود در آن می باشد.

کاربری پمپ Submersible

پمپ شناور کاربردی بسیار وسیع و گسترده دارد و از آن به عنوان الکتروپمپ های تک مرحله ای برای زهکشی، پمپاژ فاضلاب، پمپاژ صنعتی و پمپ دوغاب استفاده می شود. همچنین یکی از کاربری های پمپ غوطه ور استفاده از آن برای سیستم فیلتراسیون استخر های آب می باشد.

پمپ شناور چند مرحله ای عموما در انتهای سوراخ حفر شده در زمین قرار می گیرند و بیشتر برای استخراج آب برای منازل مسکونی، تجاری شهری و صنعتی و همچنین چاه های نفت و آب مورد استفاده قرار می گیرد.

از سایر موارد کاربری پمپ شناور برای کارخانه های تصفیه فاضلاب، خروج آب از دریا، مصارف آتشنشانی(به دلیل مقاومت در برابر آتش)، مصارف حفاری، چاه های عمیق، آساسنسورهای مصنوعی، آبگیری معادن و همچنین کاربری های کشاورزی می توان اشاره نمود.

همچنین از پمپ شناور می توان برای انتقال روغن نیز استفاده نمود. پمپ غوطه ور در روغن معمولا برای ساخت آسانسور های مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد و پوشش دهنده طیف وسعی از سرعت و عمق می باشد. با این اوصاف میتوان میزان قابل توجهی روغن توسط این مدل پمپ ها تولید نمود.

تغذیه پمپ

تغذیه پمپ های غوطه ور هم تکفاز 220 ولت و هم در نوع 380 ولت سه فاز وجود دارد که به دلیل غوطه وری پمپ شناور در آب، اتصال آن باید حتما با عایق سازی کامل انجام شود.

کابل برق پمپ آب پنتاکس شناور از طریق ورودی نافی پمپ به دستگاه وارد شده و مستقیما به اتصالات موتور وصل می شود و همچنین اتصال فلوتر و یا انواع سنسورهای دیگر نیز از همین محل انجام خواهد شد.

توان پمپ نمایندگی فروش انواع پمپ شناور در برندهای اصلی و معتبر با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان.

شماره تلفن 33951365 آمادگی ارائه خدمات مشاوره ای و ثبت سفارشات خرید انواع پمپ شناور می باشد.