ست کنترل

ست کنترل برای کنترل پمپ آب خانگی در مصارف مرتبط و به منظور کنترل زمان روشن و خاموش شدن آن بر اساس فشار جریان ورودی می باشد.ست کنترل

به طور کلی پمپ آب از ابزار مکانیکی است که انتقال مایعات از محلی به محل دیگر را بر عهده داشته و بعضا برای افزایش ارتفاع پمپاژ آب می باشد.

اما برای کنترل میزان فشار پمپ که مصرف بالایی از انرژی برق دارند و کارکرد بدون کنترل آنها باعث افزایش مصرف و هزینه های مترتب خواهد شد، نیاز به ابزاری می باشد.

یکی از این ابزار ست کنترل می باشد که در صورت استفاده و تنظیم صحیح و اصولی آن امکان صرفه جویی در مصرف برق تا میزان 4 درصد وجود دارد.

اما ست کنترل چیست؟

ست کنترل الکتروپمپ یک کلید کنترل کننده دیجیتال می باشد که با سنجش فشار جریان آب ورودی، روشن و خاموش شدن پمپ را کنترل می نماید.

در اصل Set Control یک سیستم فشار جریان می باشد که جریان آب را کنترل و فشار ثابت و مطلوب را در خروجی پمپ ارائه می دهد.

استفاده از کلید دیجیتال باعث خواهد شد از قطع و وصل شدن بیش از حد و خسارات بعدی جلوگیری بعمل آید.

این ابزار کنترل فشار باعث خواهد شد تا در صورت افزایش فشار آب که صدمات مالی به سیستم لوله کشی وارد خواهد ساخت جلوگیری نماید.

در صورت استفاده از کلید های مکانیکی ، می بایست از پنج راهی و منبع تحت فشار استفاده نمود .

اما با استفاده از یک ست کنترل می توان تمامی موارد یاد شده را حذف و صرفا کلید دیجیتال را بر روی پمپ نصب و مستقیما مورد استفاده قرار داد.

با این اوصاف یا تهیه و بکارگیری یک ست کنترل می توان در هزینه های نصب و راه اندازی پمپ در مصارف خانگی صرفه جویی مناسبی داشت.

اما نحوه عملکرد کلید دیجتال به این گونه است که در صورت افت جریان فشار آب کمتر از میزان تعیین شده افت داشته باشد، کلید دستور روشن شدن را صادر می نماید.

اما به محض افزایش فشار جریان آب در لوله دهانه خروجی پمپ بیش از 2 لیتر در دقیقه افزایش یابد، در کمتر از چند ثانیه پمپ را خاموش می نماید.

به همین دلیل به راحتی و با استفاده از یک ست کنترل ایمنی، کارایی و طول عمر سیستم تضمین و فشار آب متعادل و مطلوب در دسترس قرار خواهد گرفت.

فروشگاه توان پمپ فروشنده پمپ پنتاکس ایتالیا و انواع پمپ آب خانگی در برند های معتبر و با کیفیت.

برای خرید و سفارش انواع الکتروپمپ خانگی و تجهیزات جانبی، لطفا با شماره تلفن 33951365 تماس حاصل فرمایید