انواع پمپ وکیوم

در مطلب قبلی در مورد پمپ وکیوم آزمایشگاهی به طور کامل توضیحاتی ارائه شد که در این مطلب سعی در معرفی انواع پمپ وکیوم می نماییم.

در تمامی کاربری های پمپ وکیوم بسته به نوع و مدل وکیوم و نوع کاربری ، تفاوت های فراوانی وجود دارد که باعث تولید وکیوم هایی خاص خواهد شد.

در کاربری آزمایشگاهی نیز بنا بر نوع نیاز و بسته به ویژگی های مورد انتظار انواع و اقسامی وجود دارد که ذیلا اشاره خواهیم داشت.

انواع پمپ وکیوم

  • پمپ وکیوم دیافراگمی

وکیوم های دیافراگمی به نام غشایی معروف می باشند به سبب پایداری بالایی که دارند معروف بوده و مورد استفاده قرار می گیرند.

پمپ وکیوم دیافراگمی به لحاظ ابعاد و اندازه دارای سایزی بسیار کوچک و کاملا قابل حمل می باشد و به سبب پایداری بسیار مورد اطمینان است.

یکی از پرکاربرد ترین پمپ های وکیوم در مصارف آزمایشگاهی وکیوم  های دیافراگمی هستند که به دلیل جنس و متریال نوع دیافراگم می باشد.

جنس دیافراگم مورد استفادهاز موادی بسیار مقاوم و با کیفیت ساخته شده که باعث افزایش توان و مقاومت پمپ در برابر انواع ضربه و تماس با مواد تهاجمی می شود.

همچنین این دسته از انواع پمپ وکیوم آزمایشگاهی، بسیار بی سر و صدا و کم لرزش بوده و استفاده از آن ها در آزمایشگاهی بسیار محبوب می باشد.

به دلیل تجهیز این دسته از وکیوم های به سیستم خشک کن میعانات ، کارکردی طولانی مدت توسط آن ها تضمین می شود.

همچنین به دلیل عدم استفاده از روغن برای خنک سازی مجموعه وکیوم و همچنین 2 استیج بودن آن ها بهترین گزینه در مصارف آزمایشگاهی بشمار می رود.

  • وکیوم پیستونی

یکی دیگر از انواع پمپ وکیوم ، وکیوم های پیستونی می باشند که به لحاظ قدرت در رنج های وکیوم ها قرار گرفته و دارای کارایی بالایی هستند .

در وکیوم های پیستونی نقش اصلی توسط پیستون ایفا شده و پیستون موجود در آن ها به صورت دائم و مستمر مشغول به کار می باشد.

به دلیل وجود روغن در برخی از مدل های پمپ های وکیوم روغنی، برای مصارف آزمایشگاهی از نوع بدون روغن آن استفاده می شود.

به دلیل حرکت دائمی پیستون در داخل سیلندر پایداری عملکرد در این مدل نیز به صورت کامل فراهم می شود .

  • وکیوم پره ای

در نوع پمپ وکیوم پره ای نقش اصلی ایجاد فشار مکش توسط پره تعبیه شده در پمپ دوار ایفا خواهد شد .

این دسته از انواع پمپ وکیوم دارای یک روتور می باشند که در انتهای روتور پره هایی دوار تعبیه شده که با چرخش روتور پره ها ینیز به چرخش در آمده و عمل وکیوم انجام می شود .

در مقایسه با سایر مدل های وکیوم پمپ وکیوم پره ای به لحاظ تکنولوژی دارای ساختاری بسیار پیچیده بوده و در مقابل عملکردی بسیار پایدار دارند.

در تمایم مصارف آزمایشگاهی تمامی پمپ وکیوم های اشاره شده به راحتی مورد استفاده قرار گرفته و عملکردی در چارچوب نیاز های مرو نظر ارائه می دهند .

فروشگاه توان پمپ فروشنده انواع الکتروپمپ های صنعتی و آزمایشگاهی اروپایی، چینی و کره ای با کیفیت بالا و تضمین خدمات .

برای خرید و سفارش انواع پمپ وکیوم لطفا با شماره تلفن 33951365 تماس حاصل فرمایید